Jesteś zainteresowany najmem mieszkania? Zapraszamy do oglądania!

Widziałeś nasze mieszkanie w ogłoszeniu internetowym, zapoznałeś się z opisem, zdjęciami, lokalizacją, a być może wszedłeś na naszą stronę i jesteś zainteresowany najmem mieszkania? Może po prostu spodobały ci się nasze uczciwe zasady najmu? Nie zwlekaj- umów się na obejrzenie mieszkania, poznaj nas i mieszkanie osobiście! Zwykle poszukiwania nowego najemcy zajmują nam od tygodnia do dwóch, więc warto się zainteresować w porę. By jednak nie tracić swojego cennego czasu na oglądanie mieszkania, które nie spełni twoich oczekiwań, zapoznaj się z kilkoma informacjami.

Komu i w jakiej sytuacji nie wynajmujemy mieszkań?

  • osoby bezrobotne

Jako, że osoby niepracujące nie mają stałych wpływów, zachodzi oczywista wątpliwość co do terminowego regulowania zobowiązań z tytułu najmu. Wyjątek stanowią studenci, ale w tym przypadku umowę najmu podpisujemy z pracującym rodzicem.

  • osoby z psem lub kotem

W obawie przed zniszczeniami i późniejszymi trudnościami z wyceną ich naprawy, a także możliwością wystąpienia alergii u kolejnego najemcy zdecydowaliśmy się zrezygnować z tego segmentu najemców. O mniejszych zwierzętach zawsze podejmujemy rozmowy – rybki czy chomik nie stanowią problemu.

  • krótkoterminowy najem

Czasem zgłaszają się osoby, które chcą wynająć mieszkanie na miesiąc lub dwa z uwagi na szkolenie czy konferencję. Taki typ najmu rządzi się innymi prawami i celowo z niego nie korzystamy. Zawsze umowę najmu podpisujemy z najemcą na 12 kolejnych miesięcy, oczywiście z możliwością jej wcześniejszego wypowiedzenia i przedłużenia na kolejne lata (najemca wynajmuje mieszkanie tak długo ile ma życzenia – oczywiście pod warunkiem dbania o mieszkanie i terminowe płatności)

  • pośrednictwo biur nieruchomości

Najem naszych mieszkań obsługujemy osobiście. Nie podejmujemy współpracy z biurami nieruchomości czy innymi pośrednikami. Możesz więc być pewien, że zawsze masz do czynienia z właścicielami lokalu i tym samym osobami decyzyjnymi w każdej kwestii.

  • znajomi i rodzina

Chcąc zachować profesjonalny układ najemca-wynajmujący, postanowiliśmy nie wynajmować naszych mieszkań ani rodzinie ani znajomym. Nie znajdziesz się zatem w sytuacji, kiedy wypowiadamy ci umowę najmu z uwagi na to, że siostrzenica brata męża rozpoczyna studia w mieście.

A teraz kilka słów na temat samego spotkania w celu zaprezentowania mieszkania.

  • telefon podany w ogłoszeniu zawsze odbiera jeden z dwóch właścicieli mieszkania. Oboje z mężem jesteśmy osobami decyzyjnymi, więc jeśli masz pytania już na tym etapie  – śmiało! Chętnie rozwiejemy twoje wątpliwości.
  • mieszkanie pokazujemy od godziny 17 do 20 w dni powszednie, a w weekendy między 10-18 (zdarzają się odstępstwa). Na spotkaniu zawsze jest jeden z właścicieli, a zwykle jesteśmy oboje. Przy podpisaniu umowy rezerwacyjnej, a potem umowy najmu (więcej o niej poczytaj tutaj) – zawsze jesteśmy razem.
  • na spotkaniu każdemu zainteresowanemu wręczamy prospekt zawierający opis mieszkania i wydruk kilku zdjęć. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to jedyne mieszkanie, które oglądasz przed podjęciem decyzji, gdzie chciałbyś zamieszkać. W gąszczu ogłoszeń można się pogubić, zatem najważniejsze informacje o mieszkaniu otrzymasz od nas w formie papierowej.
  • nie podejmujemy decyzji o wynajmie w czasie pierwszego spotkania. Zwykle już pierwszego dnia ukazania się ogłoszenia najmu mieszkania zgłasza się kilku chętnych i umawia na obejrzenie mieszkania na żywo. Chcemy być wobec potencjalnych najemców w porządku i umożliwić im zapoznanie się z lokalem. Po zakończeniu okresu prezentacji – zazwyczaj zamykamy go w przeciągu tygodnia – oddzwaniamy do każdego zainteresowanego.

Jak widzisz – nasze zasady są proste i przejrzyste. Tak samo będzie przy najmie lokalu – bez drobnych druczków, bez niedopowiedzeń, bez kłamstw. Jeśli właśnie przeglądasz nasze ogłoszenie najmu mieszkania i spełniamy twoje oczekiwania serdecznie namawiamy cię do złapania za telefon i umówienia się na obejrzenie mieszkania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *